ПОРАДИ САМОЇ МАДАМ БАШЕ

Ella Baché — ім’я та особистість

Можливо Елла Баше для вас абстрактне ім’я, просто назва бренду. Я б хотіла, щоб воно стало для вас не просто назвою торгової марки, а знайомою людиною.

У вас є право знати хто я, до того ж, чим є мої продукти. У такий спосіб, це дозволить вам довіряти продуктам, озброївшись повним знанням фактів і інформації про них.

Тому я вирішила представитися. Далі, я буду знайомити вас зі своїми продуктами, які для мене, як діти. Як і для будь-якої матері — кожне творіння улюблене, найкраще — це новонароджена дитина, який повинен мати величезний успіх. Якщо я трохи відійшла й дивлюся на них з боку, я можу з упевненістю заявити, що щаслива в колі моєї великої родини, яка була створена за допомогою наполегливої ​​праці та творчості.

Я вам розповім про те, як кожне творіння народилося. Потім я розповім, що входить до складу моїх продуктів і чому я вибрала той чи інший інгредієнт. Таким чином, це вам допоможе краще зрозуміти мету створення і призначення продуктів.

Сьогодні всі починають перераховувати інгредієнти своїх косметичних засобів. Я була піонером у цій галузі. Мені завжди здавалося, що ви повинні, як дорослі люди знати з чим маєте справу. Ви повинні чути від виробника: «Це саме те, що я вам пропоную…», але не «цей чудодійний крем володіє гіпер-цим, супер-тим, ультра-дивовижний і т.д.»

Ще починаючи з 1941 на етикетках друкувалися всі інгредієнти для кожного продукту, але саме я була «попереду часу». Ні жінки, ні регулюючі органи косметичної індустрії не були готові до такої інформації. Часи змінюються — і це на краще.

Ви вибрали мене, як свого постачальника. Я б хотіла, щоб після прочитання цієї інформації, ви ставилися до мене так само, як до вашого друга й порадника.

Я стала тим, ким я є завдяки своїй Матері

Хто ж я тоді?

Фармацевт за професією й найбільше за покликанням, я люблю винаходити формули і присвятила цьому все своє професійне життя.

Я народилася в Угорщині. Здобула диплом в університеті Будапешта, і переїхавши до Франції для створення своєї власної компанії, я захотіла знову підтвердити отриманий диплом. У той час не було принципу взаємності між дипломами Угорщини та Франції, і навіть після здачі іспитів я не могла практикувати, як незалежний фармацевт або придбати свою власну аптеку.

Засмучена, я повернулася у свою країну. І тоді моя мама порадила мені звернути увагу на галузь косметики. Вона мені пояснила, що косметичні продукти є частиною фармацевтики. У той час ми готували креми й лосьйони вручну за приписом наших дерматологів. Коли в жінки була навіть невелика проблема зі шкірою, вона могла б звернутися до фармацевта, і він би порадив їй засіб для використання.

Жінка, яка хоче приховати недоліки шкіри або хоче стати ще красивіше або приховати свій вік, — говорила моя мама, — позбавляє свою сім’ю шматка м’яса, але викроїть гроші із сімейного бюджету для покупки косметичного засобу.

Саме моя мама мені казала: «Завжди створюй продукт високої якості, і ти побачиш, що жінки прийдуть до тебе знову». Зваживши її пораду, я завжди робила високоякісні продукти. У мене самої дуже чутлива, суха шкіра й хоча я не можу давати змогу собі експериментувати з іншими продуктами, я тестую на собі свою продукцію.

Я вважаю, що косметична індустрія — прекрасна професія для жінки. Після ось уже 40-річної професійної практики я люблю свою справу зараз, так само як і любила  її з самого першого дня. Я досі цікавлюся всім новим, що виходить на ринок і, висловлюючись сучасною мовою, я “перекроїла” себе. Але для того, щоби зробити висновки з того, що дізнаєтеся, ви повинні мати тверді базові знання. Також важливо вміти насолоджуватися своєю справою, не думаючи про дохід, який воно вам принесе. У будь-якому випадку, у хорошого продукту завжди більше шансів бути проданим.

Як я починала

Мені допомагали також обставини. У той час Висока мода Парижа диктувала світову моду, як для одягу, так і для косметики. Я була косметичним консультантом для декількох великих будинків мод, і моїм улюбленим заняттям було створення нових засобів макіяжу й помад, які манекенниці використовували під час показів.

Щорічно один або два нових кольори помад ставали трендом сезону, як приклад, відома помада Цикламен для одного з відомих кутюр’є 30-х років. Навіть тоді я намагалася не нашкодити шкірі засобами макіяжу. У кожен засіб я додавала пом’якшувальний крем, тому вони ніколи не сушили губи, повіки або шкіру.

У 1936 я почала виробляти продукти під своїм власним ім’ям та відкрила магазин на вулиці Ру де Ла Пе в Парижі. Мої перші продукти — Крем Інтекс, Емульсія для шкіри й Ультра Живильний нічний крем ніколи не виходять із моди. Вони стали першими й завжди будуть моїми основними кремами для жінок із сухою шкірою.

Американські солдати та рибаки теж надихнули мене

Після вивчення досліджень німецьких і американських вчених у сфері дерматології, я дізналася, що опіки та бойові поранення американських солдатів лікували маззю на основі жиру палтуса. У 1958 вже була література щодо ефекту жиру палтуса з загоюючими властивостями для профілактики й дезінфекції ран. Цей жир ефективно абсорбує мертві клітини, як промоклий папір і, з часом, розчиняє їх. Саме тому він не закупорює пори, а швидше за все «перетравлює» їх вміст. Було відмічено, що через прискорене поширення нових клітин, рани затягуються без рубців.

Палтус — риба, що живе в холодній воді, печінка якої багатша вітамінами А і D (вітаміни для шкіри) навіть ніж печінка тріски.

Ця дія має важливе значення для екзематозною або дуже чутливої шкіри. Жир палтуса, в основному, містить вітамін А й Е, у менших кількостях — вітамін Д, у збалансованих пропорціях із солями кальцію: ні з якими синтетичними вітамінами не вдається реалізувати таку композицію.

Я його використовувала як активний компонент крему Інтекс. Тоді я замовила прямо з Норвегії жир палтуса і, продовжуючи замовляти, не змінювала постачальника.

Одного разу, повертаючись літаком із Торонто у Нью-Йорк, я побачила біля себе поруч власника найбільших риболовецьких підприємств в Ісландії, що експортують жир палтуса. Мене зацікавив його продукт, я запитала щодо чистоти жиру і процентного вмісту вітаміну А.

Для доказу про високу якість жиру він розповів мені цікаву історію: чоловіки, які чистили печінку палтуса мали були міняти своє місце роботи кожні 6 місяців, оскільки їхні дружини скаржилися на високу потенцію своїх чоловіків після виконання цієї роботи!

Потім я покращила крем Інтекс. Я розробила поживну базу, яка дозволяє вбиратися «в саме серце» шкіри активних речовин і додала натуральну есенцію рослини, відомого своїми дезінфікуючими властивостями.

Мій крем Інтекс і його проникаюча основа були запатентовані з моменту їх створення.

Емульсія для шкіри — результат виклику

Перед самим відкриттям мого магазину на вулиці Ру де Ла Пе одна відома компанія, виробник косметики, і найелегантніший виробник у Парижі планував випустити на ринок новий  захисний засіб для лижників. Їх хімік створив молочко, що складається з вапняної води і лляної олії — дуже ароматне для того, щоб приховати запах льону. Дизайн і упаковка продукту були на високому рівні. Продукт був готовий для продажу до Різдва. На жаль, молочко відокремилося. Лляна олія мало огидний запах, а вапняна вода обпікала шкіру. Виробник звернувся до мене з проханням створити новий продукт, який можна буде випустити на ринок до Нового Року, бо рекламна кампанія вже почалася.

Я прийняла виклик, і працювала з ранку до пізнього вечора протягом усіх різдвяних свят. Саме так я розробила формулу для моєї Скін Емульшн, яка складається з води в олійній емульсії — дуже поживна і стійка, відмінно підходить для жінок, як унікальний продукт, що живить і захищає шкіру від холоду. Виробник отримав свій новий чудовий продукт вчасно, а я отримала шикарну елегантну сумку у вигляді подарунка.

Ви напевно думаєте, що я була занадто наївною? Але справжньою винагородою для мене був успіх моєї формули, яка була зроблена в дуже короткий термін. Я ніколи не змінювала склад Емульсії. Вона сподобалася всім. Я думаю, що якби я опинилася одна без будь-яких засобів до існування в чужій країні з моїм «молочком», і якби навколо мене були жінки, то я була б у змозі заробити собі на життя, продаючи тільки цей продукт.

Один із перших фруктових кремів — мій крем Томат

Я створила Крем Томат, який допомагає очищати шкіру.

У моїй країні жінки, що працюють в полі, у молодості мають прекрасну шкіру. Я часто бачила, як одні наносять трохи м’якоті томата на долоню й очищають своє обличчя з його допомогою. Інші — розрізають томат на дві частини і з тією ж метою протирають ним обличчя. Ці дівчата знали, що вони робили, адже від цього їхня шкіра стала чистою, колір рівніше, а текстура шкіри гладенька. Хімічне пояснення в тому, що томати містять вітамін С і амінокислоти.

Справжній релакс починається з очей

У своїй першій аптеці в Угорщині я навчилася тому, що поєднання квіток ромашки, волошки, пелюсток троянди з борною кислотою дуже добре впливають на шкіру навколо очей.

Завдяки своїм клієнтам, які просили мене створити продукт для заспокоєння і відпочинку очей, я і створила свої Looky Eyepads.

Косметологи знають, що навіть найкращий догляд для обличчя не принесе належного ефекту, якщо є втома очей. Мої подушечки для очей спочатку поміщаються в теплу воду. Приємний аромат ромашки і відчуття теплоти розслаблюють і навіть занурюють у сон.

У 1941, коли я приїхала в Нью-Йорк і представила Looky Eyepads, у мене ще не було клієнтів-косметологів, у той час було лише кілька цінних клієнтів. Проте, кінозірки й кілька компаній придбали мої подушечки для розслаблення очей.

Мій чоловік не любив запах паленої смоли

Я розробила холодний віск, мій оригінальний продукт, завдяки своєму чоловікові.

Я вже досить довго готувала гарячий віск у Нью-Йорку і продавала косметологам. У Нью-Йорку, Інститут краси й лабораторія закривалися о 5:30 і мій чоловік приїжджав за мною кожен день. Майже кожен раз, особливо коли вікна були закриті, в Інституті дуже сильно пахло нагрітим воском і часто запахом горілої смоли. Мій чоловік терпіти не міг цей запах диму й коли він мене чекав, то намагався схилити мене до виробництва воску, про який йому було відомо.

Будучи археологом, чоловік багато подорожував на Сході. Він зауважив, що жінки робили своєрідний віск, з цукру, лимона й чорної кави. Вони збиралися, спілкувалися, сідали в коло у дворі будинку, крутили кульку в руках і як тільки помічали волосок на тілі, то притискали кульку з воском до шкіри і відривали. Це було одним з способів проведення часу.

У 1950 я спробувала розробити у своїй Лабораторії формулу холодного воску, який залишався стабільним, стійким. У мене була звичка, коли прокидаєшся зранку уявляти собі формулу в голові, лежачи в ліжку, і я приїхала в Лабораторію для її втілення. Вийшло з першого разу, але це була лише якісна формула, без вивчення кількісного співвідношення.

Потім потрібно було встановити справжню формулу з певними пропорціями. Я спробувала один раз, десять разів — безуспішно. Я починала знову і знову без зупинки, на вихідних  зранку до вечора.

Неможливо сказати, скільки разів я змінювала формулу. У понеділок зранку, я її знайшла — My-Epil, який і був запатентований.

Цей продукт мені приніс багато радості, але також став головним болем і безсонними ночами. В американських жінок не було ні звички, ні терпіння наносити і знімати продукт. Одного вечора я принесла до себе тубу й мій чоловік побачив, як я знімаю віск за допомогою целофановою стрічкою. Він мені одразу ж сказав: «А чи не могла б ти зробити вже готові стрічки для американок?»

Ідея здавалась дуже простою, її реалізація представляла величезну кількість проблем. Потрібно було не тільки адаптувати формулу, але і створити апарат для приготування стрічок. Створення першого апарату, виробленого в Америці, зайняло майже 2 роки. Ми мусили кілька разів переробляти деякі частини.

Стрічки My-Epil користувалися величезним успіхом, але по закінченню 2-х років, я їх удосконалила, і з’явилася необхідність у створенні другої машини. Минув рік, відбулось третє поліпшення з подвійними пластирами, які відповідно, змусили мене розробити третій апарат.

Прогулянка по пляжу

Перше на що дивиться хімік — це тип емульсії — вода в олії або олія у воді. Потім за допомогою лакмусового папірця він перевіряє: це кислотне, нейтральне або лужне середовище. Дегустація продукту дає більше інформації: наприклад, гліцерин, має цукровий присмак, а інші речовини залишають відчуття печіння на язику або мають терпкий смак. Цей аналіз більш не є актуальним, відтоді як косметична індустрія стала надзвичайно складною. Я завжди проводжу цей короткий аналіз, який і привів мене до відкриття одного з моїх персональних продуктів. Одного разу я відпочивала зі своїм чоловіком на Лонг-Біч, і коли був відлив, ми довго гуляли з ним на пляжі. Пісок був покритий свіжими водоростями. Кінчики моїх пальців були липкими від рідини, яка витікає з цих бульбашок і я вирішила, що це має бути свого роду слиз. Мій перший імпульс — спробувати це на смак, я відчула металевий і терпкий присмак, трохи відрізнявся від присмаку морської води.

Під час навчання на фармацевта я пройшла два семестри курсу фітотерапії й запам’ятала, що Фукусіми пухирчастий містить йод, залізо та інші мінерали.

Мій чоловік, бачачи як я збираю, роздавлюю і пробую водорості подумав, що мені в голову прийшла нова ідея. Він сказав, що ірландці висушують водорості, а потім жують їх, щоб не палити занадто багато. Але в мене була інша думка: я збиралася зробити желе для зменшення набряку щиколоток.

Це була стартова точка для догляду за щиколотками; крем, що складається на дві третини зі слизу пухирчастої Фукусіми й однієї третини масажного крему для поліпшення вбирання слизу в шкіру, а також терпкий лосьйон. Кісточки набрякають із різних причин. У деяких випадках, коли вони набрякають їх можна масажувати, тим самим знижуючи набряклість. Мої клієнти оцінили той факт, що цей продукт може зняти набряк щиколоток на дюйм і більше. Деякі з них навіть використовували цей догляд для інших частин тіла, таких як потилицю шия та підборіддя.

Маска, яка пережила війну

Кожен із моїх продуктів має свою маленьку історію. Ідея приготування Маски із сироваткою крові була не моєю. Я тільки її вдосконалила.

Довгий час жінки використовували м’ясні стейки й тушку голуба для пожвавлення й наповнення шкіри вітамінами. Натхненна цим прикладом велика косметична фірма до початку війни захотіла приготувати маску, використовуючи телячу кров. Їх хіміки розробили маску, але продукт дуже швидко псувався й залишав неприємний запах. Потім я зробила таку маску, використовуючи очищений гемоглобін, придбаний в Інституті Біології, і желе для її зберігання.

Моя маска мала настільки хороші характеристики зберігання, що одна з клієнток, яка знайшла притулок під час війни в Бразилії і привезла маску з  собою, відчула, що вона була настільки цінною, що та зберігала маску весь час, поки перебувала в Бразилії. П’ять років по тому вона повернулася в Париж, прийшла до мене з маскою і сказала приготувати її знову. Я не зупиняла виробництво маски, тому готова була запропонувати їй свіжу.

Клієнтка зазначила, що її погляд помолодшав. Я рекомендую її, в першу чергу, для активізації млявої шкіри і для реактивної шкіри з плямами.

Цей ментол або той ментол

Моя Крем-маска також не була спочатку повністю моєю ідеєю.

До війни директор великої компанії з філіями в Нью-Йорку й Парижі, подзвонив мені з Паризького офісу й попросив про зустріч. Він представив мені нову маску, яка робила шкіру більш світлою й давала відчуття свіжості, але дуже велика її кількість була повернута клієнтами з огляду на те, що маска викликає роздратування та почервоніння шкіри.

Приїхавши до його офісу я запитала про формулу маски. Для того щоб надати їй характеристику свіжості вони використовували ментол. Ментол — це добре, але який вид ментолу? Вони відповіли, що використовували кристалізований ментол. Після чого я порадила використовувати натуральну есенцію олії перцевої м’яти. Така маленька зміна і маска більше не дратувала шкіру.

Це було рішенням для фірми, для її клієнтів і для мене, тому що як тільки я приїхала в Нью-Йорк в 1941, директор запропонував мені позицію в компанії. Я вирішила залишатися незалежною й організувала свою власну маленьку лабораторію. Одним із моїх продуктів стала Крем-маска. Її перевага серед інших масок для чутливої шкіри в тому, що вона не тверділа й тому знімалася дуже легко.

Я почала в зручний момент

Я мала щастя почати свій професійний шлях у період ренесансу (відновлення). У цей час було досить багато відкриттів у сфері нових хімічних, дерматологічних та технічних досліджень, а також цікаво було спостерігати за їх результатами. Завдяки моєму братові, який був пов’язаний із медичними дослідженнями, у мене був доступ до медичної бібліотеці у Відні до війни, а після — у бібліотеці його лікарні в Нью-Йорку. Я приходила з братом у лікарню щосуботи й читала весь матеріал, який відносився до моєї професії.

Пізніше, коли американські виробники сировини відзначили мою цікавість до їх нових продуктів, вони автоматично посилали мені свої нові розробки, знаючи, що я буду готова експериментувати.

З цієї причини я була однією з перших, хто використовувала алантоїн у декількох своїх формулах. Він був мені наданий директором з хімічних розробок місіс С.Б. Мекка.

У приготуванні своїх формул, я використовую готові емульгатори й очищаючі рідини якомога рідше. Я вважаю за краще балансувати свої емульсії, використовуючи ланолін, масла, лецитин і т.д. і намагаюся зберегти їх як можна більш нейтральними. Будучи ретельно ознайомлена зі своєю сировиною, я точно знаю, що очікувати від своїх формул і те, що вони можуть бути використані навіть для надчутливої шкіри. Сьогодні кожен клянеться “натуральними складниками”. Я завжди використовувала їх, задовго до того як це стало модним. Я готую настоянки на основі квітів ромашки, базою для моїх масок і кремів є рослинні відвари, а деякі желе виготовляються з висушеного фукуса. Щоб бути впевненою в чистоті сировини, я купую плаценту в підконтрольному державі Інституті Біології в Парижі, а засіб біостимулін — в Інституті Біології в Берні. В одному з продуктів для жирної шкіри я використовую глину, імпортовану з Німеччини. Я прочитала, що ця глина до війни використовувалася для зцілення виразок і дезінфекції ран. Вона підсушує й лікує жирну, схильну до запалень шкіру.

Я не люблю складні композиції і вірю в те, що продукт, чий основний інгредієнт дуже активний і високої якості (ви можете це бачити, що я шукаю свої інгредієнти всюди і вибираю краще) є найбільш ефективним і корисним для шкіри.

Доглядати за своєю шкірою — це так просто!

Я вважаю, що природним наслідком гарного догляду з хорошими продуктами є поліпшення краси. Це завжди мене надихає на створення якісних продуктів. Це також важливо для мене як для іншого спекти смачний пиріг, або зшити гарну сукню. Я очікую таких же результатів від своїх продуктів, як і кухар від вишуканого рецепта.Мої косметичні засоби стали тим, чим вони є без великої реклами. Їх успіх доводить мені, що ви, покупець, вмієте розпізнавати гарну якість і оцінити її.  Я обіцяю підтримувати та поліпшувати стан шкіри з використанням моїх продуктів, які діють миттєво, та дають більш тривалі результати.

Знайте ваш продукт, але перш за все, знайте свою шкіру

Недостатньо приготувати гарний продукт, важливо знати, що і як використовувати. Коли я приїхала в США в 1941 я спробувала звернутися в школи для дівчаток, зацікавлених в освітньому курсі для підлітків про догляд за шкірою й основні інгредієнти, що містяться в косметичних продуктах. Мені це частково вдалося, і цей курс зараз викладається в Хантер Коледжі.

Так як ви не завжди добре проінформовані, я намагаюся зробити це настільки просто й одночасно грамотно, наскільки це можливо в цій брошурі. Я поясню вам, як розпізнати ваш тип шкіри, які продукти я рекомендую у вашому випадку і як використовувати ці продукти. А також розповім склад продуктів і результати, які слід очікувати. Я ставлюся до вас як до жінок, які працюють і живуть під час усвідомленого підходу до різного роду речей. Я почну з щоденного догляду, який є однаковим для всіх.

Очищайте шкіру для того, щоб вона могла вбирати в себе

Найперша річ, яку ви робите — це очищення шкіри. Протягом останніх 25 років я радила 95 % жінок очищати обличчя.Чим очищати? Моїм вівсяним Милом, яке має м’яку кремоподібну текстуру й не подразнює шкіру, містить арахісове масло і вівсяний відвар.

Для 5 % жінок, які не використовують мило, я створила крем, у складі якого наполовину мило, наполовину — крем, що очищає. Як тільки обличчя добре очищене, верхні шари шкіри будуть ефективно вбирати продукт, який ви їй дасте. Для молодих людей із нормальним типом шкіри — це є достатнім для підтримки її нормального стану після впливу агресорів навколишнього середовища: вітру, сонця і т.д. Їм я раджу використовувати один із таких засобів: Емульсія для шкіри, Крем Алантоїн, Крем Томат або Крем Релакс (Creme Repos).

Жирна шкіра: будьте терплячі

 Жирний тип шкіри легко розпізнається. Вона блищить, на ній є вугри та прищі. Коли будь-яка з ознак з’являється — час починати лікувати шкіру. Тип лікування залежить від кількості й інтенсивності цих ознак. Хороша гігієна може запобігти багатьом із них. Я можу вам допомогти порадою, але щоб досягти успіху в цій справі вам потрібно терпіння. Жирна шкіра чутлива і її дуже легко образити. Її помста проявляється в помітних ознаках. Не намагайтеся занадто різко висушити шкіру, так як її поверхня дуже швидко стане сухою, різким звуженням пір ви ще більше збільшити процес вироблення шкірного себума. Ви можете досягти успіху в дезінфекції та розчиненні вугрів крок за кроком, використовуючи Мило з кремнезему й Ревіталайзер (Відновлюючий засіб). Я повторюю поступово, тому що жирна шкіра дуже сприятлива й не повинна піддаватися жорстким заходам. Кожен раз, коли ви видавлюєте занадто сильно, намагаючись видавити чорні вугри, залишаються плями. Це дає вам уявлення про те, наскільки крихкою може бути жирна шкіра.

Вмиватися раз у день вівсяної милом. Потім наносити Зволожуючу Пудру-основу для жирної шкіри як захист протягом дня. Якщо ви хочете використовувати макіяж, використовуйте Тональний Крем для жирної шкіри. Якщо ваша шкіра блищить і на ній є запалення і вугри, використовуйте тонік проти запалення, який також буде служить базою під макіяж.

Вам слід очищати обличчя, ще один раз упродовж дня, на цей раз із тоніком для жирної шкіри. Він занадто активний для використання в чистому вигляді, тому наносіть невелику кількість лосьйону на змочений водою ватний диск. Якщо у вас немає ватного диску, розведіть тонік для жирної шкіри наполовину з водою, перелийте у флакон та носіть у сумочці. Після очищення, ви можете знову нанести захисну основу й макіяж.

Перед тим, як лягти спати очистіть обличчя й нанесіть Крем Інтекс 2, який буде доглядати за вашою шкірою вночі.

Жирна шкіра проходить через кілька етапів. Коли вона дуже блищить, я рекомендую використовувати Дріжджову суспензію. Дріжджі розчиняють себум, також в основу крему входить гліцерин, який теж буде підсушувати шкіру.

Раз у тиждень я б хотіла, щоб ви робили парову ванночку, потім наносили Маску Bache. Навіть якщо у вас немає часу для розпарювання обличчя, ви все одно повинні використовувати маску. Жир білого палтуса, ромашка й оксид цинку в масці заспокоїть шкіру й поліпшить колір обличчя. Ви можете наносити маску перед будь-яким заходом — вона очистить шкіру і прибере жирний блиск. Я також раджу використовувати її для лікування локальних запалень і прищів: нанесіть трохи маски на  запалення упродовж 2–3 ночей поспіль до зникнення прищів.

Суха шкіра — дуже різноманітні потреби

Шкіра виконує різні функції: захищає глибокі шари епідермісу, дозволяє дихати, вбирає і виділяє секрет. Якщо одна або більше з цих функцій порушено, нормальна красива шкіра стає сухою. Ці зміни можуть мати внутрішні причини, такі як зневоднення, хвороба, недолік поживних речовин і т.д., або зовнішні — вплив сонця, вітру, недостатній догляд і т.д. або одночасно кілька чинників. Зазвичай нормальна шкіра стає жирною через внутрішні зміни, такі як нестійкий обмін речовин, зазвичай у пубертатний період (13–14 років). Повинна відзначити, що шкіру схильну до жирності складно довести до рівня нормальної.

Шкіра, схильна до сухості, регулюється поступово і проявляє зміни майже непомітним способом. Цей тип шкіри,  відчуває нестачу поживних речовин і вологи, потребує захисту, живлення та зволоження для повернення в її нормальний стан. Вона повинна отримувати всі необхідні поживні елементи відповідно до її потреб. Потреби різноманітні і вони збільшуються з віком. Пропорція жиру для її живлення і води для її зволоження повинні відрізнятися за кількістю й концентрації у формулі, залежно від потреби певного типу сухої шкіри.

50 років тому, якщо в жінки були зморшки, єдиним способом позбутися від них був пілінг, і протягом тижня шкіра настільки лущилась, що жінка не могла з’являтися на людях. Не було ніякого іншого рішення для відновлення клітин і відновлення нових клітин шкіри.

Протягом останніх 20 років наука забезпечила нас серією активних продуктів, які стимулюють регенерацію клітин, такі як плацента й біостімулін, — для більш складних випадків, а також алантоїн, жир палтуса, черепашачий і акулячий жир — для відновлення й нормалізації шкіри. При всій різноманітності продуктів, для лікування сухої шкіри моя найбільша амбіція — зберегти шкіру еластичною і зробити зморшки настільки невидимими наскільки це можливо. Мені не приносить абсолютно ніяких труднощів вам про це розповідати, так як я сама є власницею сухої шкіри. Я не можу і дня без моїх кремів для догляду за шкірою. Коли я використовую їх вранці і ввечері я підтримую шкіру в нормальному стані, і я наношу макіяж тільки за своїм бажанням. Я не завжди використовую одні й ті ж самі креми. Мені потрібно лише два поживних крема, які я розподіляю по всьому обличчю й шиї: ввечері — крем для сухої шкіри і вранці — крем для Шиї.

Взимку я заміняю ці два засоби кремом Інтекс — ввечері, і вранці — Крем на основі черепахового жиру. Я очищаю обличчя вівсяним милом щоранку, і я запевняю вас, що не відчуваю стягнутості шкіри. Ви знайдете список моїх кремів для сухої шкіри з переліком усіх інгредієнтів, і зможете вибрати той, який найбільше підходить для вашого віку і ступеня сухості шкіри.