Пандемія коронавірусу змусила всіх нас змінити звичний спосіб життя. Змінився і лексикон. У ньому з’явилося багато нових слів і визначень: корона, дистанційка, зум-втома… В косметології зараз частіше зустрічається термін ковідна шкіра. Як діяти, щоб відновлення пройшло легше і ефективніше, розповіла Олена Титомир, експерт Ella Bache, лікарка-косметологиня з 15-річним досвідом.

Сухість, купероз і синці під очима

Багато з тих, хто перехворів на коронавірус відзначають зміни на шкірі як під час хвороби, так і після неї. Різні висипання, почервоніння обличчя або алергічні реакції можуть стати першим, а іноді і єдиним проявом хвороби. Іноді вони виявляються провісниками інфекції, іноді з’являються разом з першими симптомами. З іншого боку, нерідко висипання розвивається як наслідок лікарської непереносимості та проявляється у вигляді кропивниці.

А ще після COVID-19 часто з’являються виражена сухість шкіри, лущення, подразнення. Це відбувається як внаслідок самої інфекції, так і через використання кисневої маски.

Оскільки CОVID-19 вражає дрібні судини дерми, косметологи помітили у багатьох жінок посилення куперозу, появу судинних зірочок на шкірі і темних кіл під очима. В цілому шкіра виглядає втомленою і реактивною.

Відкат назад: сумно, але факт

Але найсумніше полягає в тому, що весь ефект доглянутої молодої шкіри, який досягався спільними зусиллями косметолога і жінки, яка прагне виглядати свіжо і здорово, майже повністю нівелюється після захворювання. Швидше розчиняються філери, знижуються тонус і тургор, посилюються або з’являються зморшки, шкіра стає більш чутливою і вразливою.

Випадання волосся після перенесеного CОVID-19 — теж дуже поширена і серйозна проблема.

До всього іншого, у багатьох відзначаються порушення сну, тривожні стани, погіршення пам’яті і дратівливість.

Всі ці фактори разом створюють для нашої шкіри серйозний стрес, а тому всі маніпуляції зі шкірою, як вдома, так і в кабінеті косметолога, повинні бути спрямовані на відновлення її нормальної роботи, але без агресивного втручання. Процедури, що проводяться в перший місяць після одужання, прирівнюються до процедур для чутливої шкіри.

Без радикальних заходів

Звичайно, гнітючий стан шкіри після коронавірусу буквально підштовхує багатьох до радикальних заходів, але будь-які ін’єкції й агресивні процедури протягом місяця після перенесеного захворювання повинні бути виключені. Так ви тільки нашкодите собі: в ситуації зниження регенеративного потенціалу шкіри після захворювання, «втомлених» від хвороби судин і підвищеної чутливості нервової системи активне втручання є небезпечним.

Ставимо на СТОП:

  • поверхнево-серединні і серединні пілінги
  • лазерні шліфування
  • RF-ліфтинг
  • SMAS-ліфтинг
  • ін’єкції ботулотоксину
  • ін’єкції філерів
  • мезотерапія і біоревіталізація (у деяких випадках можна застосовувати з обережністю — це залежить від стану шкіри пацієнта)
  • дермапен і дермаштамп
  • микродермабразія
  • мезонитки.

Відновлювальні процедури після одужання

Ковідну шкіру необхідно відновити і плавно підготувати до більш радикальних процедур. Треба відвідувати свого косметолога протягом 1 місяця після одужання і давати шкірі необхідну турботу і спеціальний догляд.

ТОП-5 у салоні:

  • масажі для відновлення мікроциркуляції, лімфодренажау і просто для релаксу (зменшують схильність до депресивних станів після захворювання)
  • фізіотерапевтичні процедури для поліпшення обміну речовин у шкірі
  • зволожувальний догляд
  • догляд для чутливої шкіри
  • детокс-догляд.

Не варто забувати і про домашні процедури, адже для шкіри в її виснаженому боротьбою з вірусом стані важлива постійна підтримка. Необхідно вибрати засоби, які дійсно допоможуть.

ТОП-4 домашнього догляду:

  • засоби на основі пробіотиків для відновлення нормального мікробіома шкіри і нормалізації місцевого імунітету
  • судинозміцнювальні — вони допомагають відновити нормальну мікроциркуляцію і зменшують почервоніння шкіри
  • догляд, що знижує реактивність (чутливість) шкіри
  • зволожувальні креми (незалежно від типу шкіри).

Відновивши нормальну чутливість, прибравши сухість та лущення, в домашній догляд можна повертати звичні більш активні засоби: сироватки, активні креми і маски, засоби з ретинолом або кислотами.

Читаємо етикетку

Займаючись відновленням шкіри, звертайте увагу на косметику, яка містить заспокійливі активні компоненти.

У пріоритеті для вашої краси: пробіотики, пребіотики, цераміди, сквалан, бета-глюкан, бісаболол, азулен, насіння льону, екстракт листя цеструма, ромашка.

COVID-19 залишається страшним випробуванням, змушує забути про все і боротися за своє життя. І переможцям часом дістаються сумні побічні призи, серед яких можуть виявитися проблеми зі шкірою. Але сучасна косметологія вже точно знає, що ковідна шкіра — не вирок. Турбота і якісний догляд допоможуть повернути свіжість і здоровий вигляд вашому обличчю.

Оригінал: https://life.nv.ua/ukr/krasota-i-moda/postarilo-oblichchya-pislya-koronavirusa-kosmetolog-rozpovila-yak-doglyadati-za-kovidnoyu-shkiroyu-50156850.html