Історія цієї неймовірної жінки співзвучна історії кожної з нас. Ми знаємо, як це — відстоювати право бути собою, руйнувати стереотипи і мчати до щастя. Ми знаємо, як важко на цьому шляху не забувати піклуватися про себе і отримувати задоволення.

Вона теж знала про це. 100 років тому. Вона пройшла шлях від жінки, яка першою в історії отримала диплом фармацевта, до найбільш авторитетної персони в світі професійної косметології.

Елла Баше не побоялася зробити те, що до неї не робив ніхто, і подарувала нам можливість сьогодні бути сміливішими і впевненішими, відважно йти в новизну, знаючи, що є підтримка у вигляді косметолога, баночки з кремом, вітамінних добавок (якось не хочеться опинитися на вершині успіху з втомленим обличчям, зморшками, синцями під очима і зовсім без сил).

Це завдяки їй з’явилася нова культура догляду за шкірою і перший крем зі складним складом — теж її винахід (до цього були бовтанки-мазилки). А ще серед заслуг Елли Баше — включення гіалуронової кислоти до складу кремів, масок і сироваток, фруктові кислоти, епіляція холодним воском і безліч трендів 21 століття, без яких важко уявити собі щоденний догляд.

Як сталося, що в Європі про особу Елли Баше та її досягнення знає лише вузьке коло професіоналів, а в Австралії Ella Baché — бренд № 1 не тільки в межах косметології і має величезні виробничі та навчальні бази? З’ясуємо це і спробуємо виправити ситуацію зі значущістю і популярністю бренду Ella Baché хоча б у межах України.

Ідею подарувала мама

Отже, уявіть собі Угорщину, 1900 рік… Пам’ятаєте картини імпресіоністів або фотографії царської сім’ї? Пам’ятаєте жінок у квітах, біля рояля або біля річки? Якщо і з книжкою в руці, то теж серед квітів на галявині чи в ліжку.

Минуло лише 50 років з моменту, як жіночою освітою серйозно перейнялися на урядовому рівні і стали створювати коледжі для дівчат і спеціальні класи. Дівчаткам з привілейованих верств суспільства щастило з домашнім навчанням, але в університетах все ще було дуже мало студенток, а отримати медичну або фармацевтичну освіту було практично нереально.

Але в 1900 році в Угорщині народилася дівчинка, мама якої вирішила, що нічого нереального немає. Її дитина буде вчитися! Дівчинка була не проти, вона рвалася до знань! Цій дівчинці судилося докорінно змінити ситуацію спочатку з вищою освітою, потім з науковими дослідженнями, а пізніше — з косметологією (і за це їй окрема подяка).

Елла Баше була однією з небагатьох жінок, які навчалися в Будапештському університеті, а в 1926 році вона стала першою випускницею цього університету, що отримала диплом фармацевта. До цього моменту фармацевтикою займалися тільки чоловіки, і Елла Баше була тим самим першопрохідцем, завдяки якому зараз у фармакології так багато жінок.

Вона була фармацевтом не тільки за професією, а й за покликанням і найбільше на світі любила винаходити нові формули. Її енергія вимагала виходу, талант — розвитку і реалізації. Їй було тісно в Будапешті, і вона рвонула в Париж! Це було дуже сміливо, але стримати енергію було неможливо! Тут буде власна аптека, тут про неї дізнаються, тут можна буде здивувати світ і досягти справжніх висот!..

Уявіть, що у людини потенціал для створення власної компанії, і тут з’ясовується, що підтвердити угорський диплом у Франції неможливо і навіть після здачі іспитів не можна практикувати як незалежний фармацевт або придбати свою власну аптеку. Засмучена, Елла повертається додому. До мами. І отримує від неї просто безцінний подарунок. Саме мама подала ідею зайнятися косметологією. Просто? Ні. Геніально? Так.

А ще мама дала головну професійну пораду: «Завжди створюй продукт найвищої якості, і ти побачиш, що жінки прийдуть до тебе знову».

УРОК УНІКАЛЬНОСТІ ВІД ЕЛЛИ БАШЕ

Життя дає нам час і шанс все більше і більше бути собою. Налаштовуйтеся на те, що вас надихає, що змушує вас відчувати. Довіряйте собі. Довіряйте своїм почуттям, досліджуйте їх, приділяйте їм увагу. Це важливо. І все ж цікавтеся новим, не бійтеся перекроювати себе. Пам’ятайте, щоб зробити правильні висновки з усієї нової інформації, потрібно мати хороші базові знання.

Нова епоха в косметології — ера Елли Баше

Слідувати маминій пораді було непросто. Елла Баше створювала нові рецепти засобів з догляду і тестувала їх на власній чутливій шкірі (тому всі формули гіпоалергенні, а засоби по-справжньому щадні).

Винахідницький дух, експерименти, захопленість і пристрасть привели до розуміння, що потрібно міняти сам підхід до догляду за шкірою. Якщо врахувати, що в середні віки за турботу про красу могли і на палю, і на багаття, а в епоху Ренесансу всі ці турботи зводилися до білил і рум’ян, то загалом косметологія на початку 20 століття була на початковому етапі розвитку і Елла Баше, як колись Авіценна, створювала стандарти і підходи. Справжній Ренесанс сучасної косметології почався завдяки їй.

Це важко уявити, але для початку вона вирішила зайнятися… розвитком науки догляду за шкірою і об’єднати наукові досягнення і потреби шкіри. Нагадаємо, це 30-ті роки двадцятого століття. Тобто практично 100 років тому, саме ця відважна революціонерка створила модель косметології, яка у 21 столітті стала для нас звичною.

Фармацевт з чутливою шкірою, яка знає і відчуття жінок, і їхні проблеми — серйозна заявка на успіх! Вона змогла професійно і ефективно присвятити себе пошукам нових рішень усіх питань, пов’язаних з доглядом за шкірою. Елла Баше вивела косметологію на якісно новий рівень, розпрощавшися з епохою «бовтанок» за рецептом.

Вона першою створила крем зі складним складом, з унікальною формулою. І наступний крок? Стала давати повний перелік всіх інгредієнтів, тому що це було її переконанням: «Дорослі люди повинні знати, з чим вони мають справу. Ви повинні чути від виробника: «Це конкретно те, що я вам пропоную…», але не «цей чудодійний крем володіє гіпер-цим, супер-тим, ультра-дивовижний і так далі…».

 
 
 

Тільки в 70-х був створений INCI (Міжнародний перелік косметичних інгредієнтів), у 40-х на етикетках почали друкувати інгредієнти, але Елла Баше була попереду планети всієї.

УРОК УНІКАЛЬНОСТІ ВІД ЕЛЛИ БАШЕ

Ваш погляд не схожий на чийсь інший. Рішення, яке ви приймаєте в кожній ситуації, залежить від вашого досвіду, всіх переживань, що передували саме цьому моменту. Всі ці переживання прекрасні тим, що вони спонукають вас рости — навіть, коли ви не особливо цього не хотіли або думали, що не готові.

Знову в Париж — тепер, щоб підкорити

Вона все ж переїхала в Париж, але вже як косметолог-новатор. У 1936 році відкрила власну лабораторію в самому центрі Парижа на Rue de la Paix і цей маленький куточок краси серед іменитих ювелірних будинків, якими славиться ця вулиця, відкритий досі, як данина пам’яті великій жінці.

Лабораторія Ella Baché на Rue de la Paix, в самому центрі Парижа

Стало зрозуміло, що бренд Ella Baché житиме. І тут теж інновація, і теж розрив шаблонів. Тоді всі створювали засоби з догляду за шкірою і, залежно від насиченості текстури, класифікували їх за типами шкіри: нормальна, суха, жирна.

Елла Баше керувалася тим, що кожна людина генетично унікальна, а значить, унікальна і її шкіра, значить, і догляд потрібен унікальний, і підхід — теж. У клієнтки з’явився сертифікований дерматолог-косметолог-дієтолог, який вів її як близький друг, допомагаючи піклуватися про здоров’я, про шкіру і всіляко розкривати красу.

Елла Баше застосовувала комплексний підхід, що включає салонні процедури, призначення засобів для домашнього догляду, поради щодо харчування і стилю життя. Згодом цей підхід був доповнений призначенням біологічно активних добавок і використанням спеціальних апаратів, що підвищують ефективність салонних процедур, і у 2008 р. був запатентований як унікальний концепт NUTRIDERMOLOGIE® (нутрідермологія)

 

А тоді, в 30-х, у Парижі творили великі кутюр’є і було неймовірно багато показів. Елла Баше стала персональним косметологом-консультантом для моделей і виявила, що постійне використання макіяжу просто вбиває шкіру. Косметолог вирішує втрутитися і створює декоративну косметику на базі зволожувальних компонентів. Це було вперше, це було ефективно, це зчинило фурор. Поява зовсім іншого, інноваційного продукту принесла Еллі Баше славу і професійну репутацію! А результатами цього винаходу ми з вами користуємося дотепер.

Елла Баше досконально вивчила властивості АНА (Фруктових кислот) і почала застосовувати їх у косметології

УРОК УНІКАЛЬНОСТІ ВІД ЕЛЛИ БАШЕ

У вас є неповторне поєднання розуму, душі і тіла. Більше такого немає ні в кого. І ніколи не буде. А значить, у кожного з нас є потенціал, є можливість робити те, що раніше не робив ніхто.

Косметологія майбутнього

Елла Баше була справжньою гостею з майбутнього. Не тільки тому, що її відкриттями користуються через століття, часто видаючи за сучасні. Ритм життя, активність, те, як вона працювала — це все, чого зараз вчать на крутих бізнес-тренінгах. Вона любила свою справу, вона жила нею, горіла. Саме тому з нею траплялися звичайні чудеса.

Уявіть, що на її життя випало дві війни, і все ж вона сприймала час становлення своєї кар’єри як період ренесансу в науці, який потрібно використовувати для розробок унікальних формул. Елла Баше стежила за всіма відкриттями і дослідженнями у сфері хімії, біології, дерматології. Вона проводила дні в медичній бібліотеці у Відні до війни, а після війни щосуботи ходила в бібліотеку лікарні і вивчала все, що стосувалося її професії. 

Вона була спостережливою, уважною, допитливою. Вона спілкувалася з одними людьми, щоб допомогти іншим, вона була невтомна і показувала приклад всім, хто з нею працював.

Згадуючи красиву шкіру сільських дівчат, які робили собі маску зі свіжого томату прямо на полі, вона створила крем Томат, попутно досконально вивчивши властивості АНА (фруктових кислот) і почавши застосовувати їх у косметології. Так-так! Це її відкриття лежить в основі багатьох сучасних пілінгів. А крем Томат внесений у книгу «Легендарна косметика» Крістін Друан поряд з іншими видатними брендами, які зробили особливий внесок у розвиток індустрії краси косметології (Chanel № 5 від Chanel з першим штучним ароматом на основі альдегідів і першим східним ароматом Shalimar від Guerlain).

Крем Томат внесений у книгу «Легендарна косметика» Крістін Друан

Завдяки чоловікові-археологу, який багато подорожував Сходом, Елла Баше дізналася про чудесну суміші з цукру, лимона і кави. Такий незвичайний віск жінки використовували для епіляції. Намагаючись створити ідеальну консистенцію і найкращий метод нанесення холодного воску на шкіру, косметолог придумала унікальні готові до використання депіляційні смужки з холодним воском MY EPIL. Це було в 1952 році! І це було вперше!

Спостерігаючи за рибалками в одній з експедицій зі своїм чоловіком, Елла Баше помітила, що, попри холод, постійний контакт з водою і подряпини від плавників і гачків, руки рибалок виглядали гладкими і доглянутими. Незабаром у німецькій газеті їй зустрічається замітка про те, що опіки й рани, які американські солдати отримували під час війни, лікували маззю, яка містить жир білого палтуса.

Трохи аналітики, експерименти з формулою — і Елла Баше починає використовувати новий цінний інгредієнт у косметології! Компонент Омега 3 кислоти з жиру Білого палтуса. З 1958 року її засоби Intex, до складу яких входить жир Білого палтуса, є справжніми продуктами SOS! для пошкодженої шкіри.

Про зволожувальні властивості гіалуронової кислоти сьогодні знають всі. Як давно ви знаєте цю назву? Років 10? 15? Так ось цей безцінний компонент був відкритий для косметології саме Еллою Баше в 1979 році! Нагадаємо, рік народження цієї жінки — 1900. Отож, і в 79 років вона все ще досліджувала, шукала нові можливості створити щось унікальне. Присутня на офтальмологічній операції, Елла зрозуміла, що гіалуронова кислота, яку використовує хірург, щоб зволожити слизову оболонку очей, допоможе вирішити і завдання косметолога — дасть додаткове зволоження шкірі і додасть їй пружності.

Сьогодні без гіалуронки не обходиться жоден виробник, який має в своєму асортименті активно зволожувальні засоби.

Всі ці відкриття послужили відправною точкою для розвитку сучасної косметології і стали невід’ємною частиною косметичних засобів більшості відомих брендів!

Чому про це ніхто не знає? Та тому що стати відомою не було метою Елли Баше! Для неї були важливі зовсім інші речі: удосконалювати вже наявне, відкривати незвідане, полегшувати життя жінок у догляді за шкірою. Відкриття Елли Баше не були запатентовані, просто тому що вона не думала про славу і про вигоду! Це підхід вченого, а не зірки. Як і інші генії, вона була неймовірно скромною.

УРОК УНІКАЛЬНОСТІ ВІД ЕЛЛИ БАШЕ

Черпайте натхнення у майстрів, але, використовуючи їх досвід, придумуйте своє, вкладайте душу. Результат буде, якщо насолоджуватися своєю справою, не думаючи про дохід, який вона вам принесе, і працювати самовіддано. В будь-якому разі, у хорошого продукту завжди більше шансів бути проданим.

Бренд № 1

Бренд Ella Baché в Австралії займає перше місце. У країні з неймовірною активністю сонця як захист і догляд майже всі жінки вибирають тільки цю продукцію.

У 1954 році Едіт Халлас (дружина двоюрідного брата Елли Баше) запросила косметолога в Австралію, щоб компанія почала виробляти специфічні продукти, відповідно до кліматичних умов і генетичних потреб шкіри австралійців. Успіх просто неймовірний!

Сьогодні бізнес все так само в руках спадкоємиці сім’ї. Справи веде дочка Джона Халласа — Піппа. Така ж віддана і щира, яка бажає допомагати, рятувати, розвивати, покращувати, підвищувати рівень життя через рівень косметології.

Відразу після унікального австралійського ринку йде не менш унікальний — український. Україна — це № 1 з продажу Ella Baché в Європі і в Азії, ми обігнали навіть Америку.

Рівно 10 років тому в Україні з’явилася нова компанія, що представляє косметичні бренди. Це був посткризовий 2011. На ринку було море косметики. Нову справу очолила людина, що не має ніякого досвіду ні у власному бізнесі, ні в просуванні професійної косметики! У це неможливо повірити, але ніякої спеціальної освіти теж не було. Хотілося б сказати, що була непохитна віра, яка і привела до успіху, але не було і її… Що ж тоді було і в чому секрет? Як вдалося запустити бренд, пережити кризу 2014 і наростити обороти?

Лариса Гуріна мала досвід продажу косметики і з 24-х років тільки цим і займалася. Почала з продавця в парфумерному магазині в Харкові і стала головною особою Guerlain в Україні. Але це був досвід роздрібних продажів і, як з’ясувалося, він не мав ніякого відношення до професійної косметики, що має свою специфіку! Так, був 7-річний досвід повного управління продажами Guerlain, але там були тільки продажі і маркетинг з повною фінансовою підтримкою LVMH, Guerlain, що динамічно розвивається у світі і роздробу BROCARD, що зростає як на дріжджах.

Було зовсім непросто, і це був шлях через терни до зірок! Але був пристрасний інтерес до того, що любиш робити, була віра в людей як основу успішного бізнесу, і було інтуїтивне бажання задати потрібний життєвий тон своїм трьом дочкам.

Більшість жінок в Австралії користуються косметикою Ella Baché

Відразу після унікального австралійського ринку йде не менш унікальний — український. Україна — це № 1 з продажу Ella Baché в Європі і в Азії, ми обігнали навіть Америку.

Рівно 10 років тому в Україні з’явилася нова компанія, що представляє косметичні бренди. Це був посткризовий 2011. На ринку було море косметики. Нову справу очолила людина, що не має ніякого досвіду ні у власному бізнесі, ні в просуванні професійної косметики! У це неможливо повірити, але ніякої спеціальної освіти теж не було. Хотілося б сказати, що була непохитна віра, яка і привела до успіху, але не було і її… Що ж тоді було і в чому секрет? Як вдалося запустити бренд, пережити кризу 2014 і наростити обороти?

Лариса Гуріна мала досвід продажу косметики і з 24-х років тільки цим і займалася. Почала з продавця в парфумерному магазині в Харкові і стала головною особою Guerlain в Україні. Але це був досвід роздрібних продажів і, як з’ясувалося, він не мав ніякого відношення до професійної косметики, що має свою специфіку! Так, був 7-річний досвід повного управління продажами Guerlain, але там були тільки продажі і маркетинг з повною фінансовою підтримкою LVMH, Guerlain, що динамічно розвивається у світі і роздробу BROCARD, що зростає як на дріжджах.

Було зовсім непросто, і це був шлях через терни до зірок! Але був пристрасний інтерес до того, що любиш робити, була віра в людей як основу успішного бізнесу, і було інтуїтивне бажання задати потрібний життєвий тон своїм трьом дочкам.

Лариса Гуріна заснувала компанію Реал Б’юті і за 10 років перетворила її на лідера з продажу Ella Baché

Компанія Реал Б’юті, створена Ларисою 10 років тому, повністю виправдовує свою назву! Це ексклюзивний представник чотирьох б’юті-брендів. Це красиві люди, що працюють в красивому офісі в самому центрі Києва. Це по-справжньому красиве ставлення один до одного і до всіх своїх клієнтів. Кожен з яких унікальний, має потребу в унікальному догляді і отримує його від Ella Baché.

УРОК УНІКАЛЬНОСТІ ВІД ЕЛЛИ БАШЕ

Як зрозуміти, що ви ефективні? Поруч з вами люди виявляють свої найкращі якості. Пам’ятаєте, як ви хотіли стати кращими поруч з людиною, яку поважали? Для когось ви — саме така людина. Ви несете енергію в світ, ви ділитеся собою з людьми, ви допомагаєте їм реалізуватися, а ще ви — ключ до розкриття свого істинного потенціалу. Робіть те, що ніхто не робив до вас. Адже кожен день — абсолютно новий. Ідіть по життю так, як вам подобається.