У чому причина появи зморшок в області очей, які ми звикли називати гусячі лапки, в якому віці починають відбуватися природні зміни в цій зоні і як доглядати за шкірою повік, щоб вона якомога довше залишалася молодою і пружною, розповіла Олена Титомир, експерт Ella Bache, лікар-косметолог з 15-річним досвідом.
Часто говорять, що очі — відображення душі… А шкіра навколо них — відображення нашого віку і способу життя. І нехай в очах читається наша мудрість і інтелект, всім нам хочеться, щоб обличчя залишалося вічно молодим.
Гусячі лапки, віялоподібні зморшки, зморшки сміху — у них багато імен, але суть одна — зміни шкіри, пов’язані з втратою пружності та еластичності внаслідок природного процесу старіння. Але не завжди нові зморшки пов’язані зі старінням шкіри. Дуже часто вони можуть бути проявом неправильного догляду, активної міміки або відсутності належного захисту шкіри влітку.
Чому і коли з’являються зморшки в області очей
Шкіра вік — це найніжніша зона на обличчі: шкіра тут тонка, і втрата еластичності м’язів відбувається швидше. Саме вона видає нам перші зморшки вже у віці 18+, тому вимагає більш пильної уваги і турботи з нашого боку.
Безумовно, одним з факторів появи (в тому числі раннього) зморшок навколо очей є генетика, і тут вже нічого не поробиш; але не менш важливі наш раціон, спосіб життя і правильний догляд за шкірою.
Тому важливий етап — це профілактика змін на шкірі. Профілактика — найкращий варіант лікування!
Якщо ж зморшки з’явилися, вибір догляду залежить від віку, типу зморшок і їх глибини, а також можливостей людини.
20+ — шкіра ще молода і пружна, але активна міміка викликає появу динамічних зморшок — вони з’являються, коли ми сміємося, посміхаємося або хмуримося. Як тільки м’язи розслабляються — зморшки розгладжуються. Наше завдання — не дати перейти динамічним зморшок в статичні, що не розгладжуються після розслаблення міміки. Також з 25 років зменшується вироблення гіалуронової кислоти, выдбувається перший провал в шкалі наших гормонів, знижується вироблення колагену і еластину, тому це той вік, коли профілактика — наше все!
30+ — пружність і еластичність продовжують знижуватися, зморшки стають статичними, більш глибокими, може з’являтися набряклість і темні кола під очима.
40+ — до зморшок додається птоз (опущення) тканин нижньої/верхньої повік.
Поради по догляду за зоною навколо очей
Для очищення використовуйте тільки спеціальні косметичні продукти, призначені для області повік і схвалені офтальмологами.
Для основного догляду вибирайте спеціальні креми, флюїди для області повік, а не просто крем для обличчя. Продукт слід міняти кожні 4−6 місяців, щоб уникнути алергічних реакцій і кон’юнктивіту.
Зволожуйте шкіру повік легкими за текстурою косметичними продуктами.
Дотримуйтеся збалансованого харчування, багатого вітамінами і мінералами, пийте багато води (якість води теж грає велику роль), але тільки до 18:00 — це допоможе уникнути набряків в області повік.
Слідкуйте за дотриманням правильного режиму сну і відпочинку (сон не менше 6−7 годин, на спині, а не обличчям в подушку, уникайте ламп білого світла при підготовці до сну, підтримуйте освітлення лампами теплого жовтого світла в спальнях і холодного білого — в зоні активної роботи).
Скажіть ні палінню і алкоголю. Так-так, саме тверде ні!
Включайте регулярну фізичну активність.
Виконуйте самомасаж обличчя і області повік (після консультації-навчання у свого косметолога).
Фейсбілдінг — одне з нових напрямків в косметології, при правильному регулярному виконанні вправ допоможе уникнути появи зморшок або їх посилення. При неправильному підході – може погіршити ситуацію зі зморшками, перевівши м’язи в стан спазму, замість їх розслаблення (варто проконсультуватися зі своїм косметологом або грамотним фахівцем по фейсбілдінгу).
Окремо відзначу, що для захисту від сонця необхідно використовувати сонцезахисні засоби і не нехтувати сонцезахисними окулярами і/або головними уборами. Вибір сонцезахисних окулярів має масу нюансів, тому не соромтеся допитувати продавців-консультантів «з пристрастю», звертаючи увагу не тільки на дизайн і модний бренд, а й на конкретні функціональні параметри: категорія фільтра, матеріал і колір лінз, форма, функціональне призначення (для спорту, міські окуляри, для водіїв, для активного відпочинку на сонці або в горах).
Які компоненти повинні входити до складу косметичного засобу для догляду за повіками
аденозин
спіруліна
гидролізірованний колаген
ментол
екстракт вівса
екстракт розмарину
ретинол
екстракти зеленого чаю, гуарани, кави, коли
гіалуронова кислота
сквалан і ін.
Салонні процедури для роботи з гусячими лапками
Хімічні пілінги (іІ профілактика, і зменшення зморшок + реструктуризація шкіри);
дерматокосмецевтичні процедури (ообота з першими ознаками старіння + допомога в позбавленні від глибоких зморшок);
масажні техніки (розслаблення спазмованих м’язів, поліпшення якості шкіри, профілактика старіння і поглиблення зморшок);
біоревіталізація (зволоження ніжної зони навколо очей, профілактика старіння + допомога в лікуванні);
ботулінотерапія (профілактика переходу динамічних зморшок в статичні, згладжування статичних зморшок);
RF-ліфтинг (зменшення глибини зморшок, ліфтинг шкіри);
SMAS-ліфтинг (підтяжка шкіри обличчя);
мезотерапевтичні ін’єкції.
Доглядайте за собою правильно, і тоді словосполучення «гусячі лапки» ще довго буде асоціюватися у вас тільки з кулінарної темою.